Zrealizują – samodzielnie lub w konsorcjach z innymi polskimi ośrodkami – ważne badania naukowe związane m.in. Z ochroną środowiska, inżynierią medyczną, inżynierią tkankową, bezpieczeństwem konstrukcji budowalnych czy historią architektury. W grudniowym rozdaniu NCN przyznało 719 naukowczyniom i naukowcom granty o łącznej wartości niemal 665 milionów złotych. Koncert z cyklu „Wirtuozi w Politechnice” w wykonaniu Kwartetu Dafô upamiętniał też 90. Rocznicę urodzin prof. Krzysztofa Pendereckiego, wybitnego polskiego kompozytora. Gościem honorowym był także prof. Paweł Łukaszewski, wybitny kompozytor współczesnej muzyki sakralnej, prorektor ds.
Propozycje innowacyjnych rozwiązań na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 to wynik przeprowadzonych przez studentów badań i wyciągniętych na ich podstawie wniosków. Wszystkie zaproponowane działania mają na celu stworzenie tzw. Green Connection, czyli przestrzeni, która będzie nie tylko ekologiczna, ale także integrująca, bezpieczna oraz zwiększająca jakość plinko życia. Młodzi architekci krajobrazu skoncentrowali się na zwiększeniu przepuszczalności nawierzchni, retencji wody deszczowej, przywracaniu naturalnych siedlisk, poprawie jakości powietrza, zielonej integracji społecznej oraz edukacji. Ogrody deszczowe, a więc stworzenie naturalnych systemów retencji wody, co może pomóc w zwiększeniu jej dostępności w okresach suszy.
Możliwości badawcze laboratorium wspomogą samorządy w trudnej walce o czyste powietrze dla mieszkańców miast i regionów – mówi prof. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej. Ogłoszenie wyników odbyło się 30 stycznia w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. – Liczymy na wcielenie w życie myśli, która towarzyszy nam od wielu lat, a więc rozbudowy Pałacu w Łobzowie. Myślimy już bardzo konkretnie o realizacji przedpola pałacu i zamienieniu go w park miejski.
Wystawcami są instytuty badawcze, wyższe uczelnie, przedsiębiorstwa innowacyjne oraz młodzież szkół średnich i wyższych. Targi są prestiżowym wydarzeniem, które umożliwia nawiązanie kontaktów biznesowych z producentami, inwestorami oraz innymi podmiotami zainteresowanymi współpracą. Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody finansowe (3 tys., 2 tys. i 1 tys. zł). Rywalizacji w programowaniu towarzyszyć będą minitargi pracy, warsztaty, prelekcje i inne atrakcje. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 5 marca o godzinie 11 w Klubie Kwadrat (ul. Skarżyńskiego 1), organizatorzy przygotowali tam miejsca do pracy i odpoczynku, zapewniają też posiłki.
Studentka Politechniki Krakowskiej stworzyła projekt koncepcyjny łodzi ratunkowej o pojemności 80 osób, przeznaczonej przede wszystkim dla pełnomorskich statków pasażerskich, ale jej przeznaczenie może być szersze. Zaproponowane materiały – aluminium, włókno szklane, żywica epoksydowa, kevlar i poliuretan – zapewniają wysoką wytrzymałość przy jednoczesnym obniżeniu masy łodzi. Wykorzystano inteligentne systemy zarządzania zasobami, dwie platformy dostępu, drzwi umieszczone powyżej poziomu podłogi, panel słoneczny jako żagiel i turbiny wiatrowe, a także stępki przechyłowe i system wahadłowy dla stabilizacji okrętu. Innowacyjne rozwiązania obejmują także implementację sztucznej inteligencji do optymalizacji zarządzania zasobami.
Dzięki temu po zarejestrowaniu konta można zrealizować błyskawiczny przelew BLIK, odebrać bonus i korzystać z oferty kasyna. Zarówno wpłaty, jak i bonusy są odpowiednio dostosowane do polskiej waluty. Uważamy, że TikiTaka jest dobrym wyborem zarówno dla nowych graczy, jak i tych, którzy poszukują czegoś świeżego. Kasyno ma ogromną bibliotekę 6000 gier, przystępny bonus na start i mnóstwo atrakcji dla stałych graczy, jak chociażby program VIP, Sklep, czy system Bonus Crab. Odkryj ekscytację gry w kasynie Aviator gra, dynamicznej grze crash, w której możesz wzbić się na niebotyczne wygrane. Dołącz do emocji na aviator gra i sięgnij po nowe szczyty możliwości wygranych.
Uczelnia jest prężnie działającym ośrodkiem naukowym, który kształci kadrę inżynierską dla wielu branż, realizuje badania, szuka nowych rozwiązań oraz wspiera swoją bazą laboratoryjną i wiedzą ekspercką firmy, samorządy i inne instytucje. PK bliskie są aktualne zagadnienia, a więc wspomniany problem smogu, zrównoważony transport, skuteczna alternatywa dla paliw kopalnych czy nowoczesne sposoby produkcji leków. Współpraca PK i FAKRO trwa od wielu lat. Producent okien dachowych wielokrotnie korzystał z zaplecza badawczego Politechniki i wiedzy jej pracowników, by weryfikować i ulepszać swoje produkty.
Contact us at the The Roof WP office nearest to you or submit a business inquiry online
Contact Us